Ai voiceover subtext
İdrak Liseyinin 49 şagirddən ibarət 13 komandası Beynəlxalq Robotex Türkiye – Azərbaycan Avrasiya çempionatında iştirak edib. Şagirdlərimiz təkcə həmyaşıdları ilə deyil, hətta universitet tələbələri ilə yeganə məktəb komandası olaraq yarışaraq mübarizəni qələbə ilə tamamlayıblar. İştirakçı komandalarımızdan 11-i yarışda qalib gəlib. Onlar Beynəlxalq Antalya Türkiyə çempionatlığına qatılmaq üçün vəsiqə qazanıblar!
Liseyimizin Beynəlxalq olimpiada və yarışlara hazırlıq prosesinin təkmilləşdirilməsi və diqqət mərkəzində saxlaması şagirdlərin müvəffəqiyyətli çıxışlarına səbəb olub. Komandalarımız qarşıya qoyduqları hədəfə çatmaqla, sözün həqiqi mənasında, fədakarlıq göstərdiklərini sübut ediblər.
Qeyd edək ki, “Robotex Türkiye” festivalı texnologiya sənayesinin liderlərindən məlumat almaq, yeni startapları kəşf etmək, robotlar istehsal etmək və ən son texnologiyanı kəşf etmək üçün minlərlə mühəndis, menecer, tələbə və şagirdləri bir araya gətirən ən böyük robototexnika festivalıdır.
Beynəlxalq Antalya Türkiye çempionatında iştirak edəcək hər bir komandamıza uğurlar diləyir və yeni qələbələr gözləyirik!

13 teams of Idrak High School, consisting of 49 students, participated in the International Robotex Türkiye - Azerbaijan Eurasian Championship. Our students competed not only with their peers, but even with university students as the only school team and won the competition. 11 of our participating teams won the competition. They have qualified to participate in the International Championship of Antalya, Turkey!
Our high school's improvement and focus on the preparation process for International Olympiads and competitions has led to successful performances of students. Our teams have proved their dedication by reaching the goal they set themselves.
Let us note that the Robotex Türkiye festival is the largest robotics festival that brings together thousands of engineers, managers, students and apprentices to learn from the leaders of the technology industry, discover new startups, manufacture robots and discover the latest technology.
We wish every team that will participate in the International Antalya Turkey Championship good luck and expect new victories!