Ai voiceover subtext
İdrak Liseyinin 49 şagirddən ibarət 13 komandası Beynəlxalq Robotex Türkiye – Azərbaycan Avrasiya çempionatında iştirak edib. Şagirdlərimiz təkcə həmyaşıdları ilə deyil, hətta universitet tələbələri ilə yeganə məktəb komandası olaraq yarışaraq mübarizəni qələbə ilə tamamlayıblar. İştirakçı komandalarımızdan 11-i yarışda qalib gəlib. Onlar Beynəlxalq Antalya Türkiyə çempionatlığına qatılmaq üçün vəsiqə qazanıblar! Liseyimizin Beynəlxalq olimpiada və yarışlara hazırlıq prosesinin təkmilləşdirilməsi və diqqət mərkəzində saxlaması şagirdlərin müvəffəqiyyətli çıxışlarına səbəb olub.Komandalarımız qarşıya qoyduqları hədəfə çatmaqla, sözün həqiqi mənasında, fədakarlıq göstərdiklərini sübut ediblər.
Qeyd edək ki, “Robotex Türkiye” festivalı texnologiya sənayesinin liderlərindən məlumat almaq, yeni startapları kəşf etmək, robotlar istehsal etmək və ən son texnologiyanı kəşf etmək üçün minlərlə mühəndis, menecer, tələbə və şagirdləri bir araya gətirən ən böyük robototexnika festivalıdır.
Beynəlxalq Antalya Türkiyə çempionatında iştirak edəcək hər bir komandamıza uğurlar diləyir və yeni qələbələr gözləyirik!

Ai voiceover subtext
13 команд средней школы «Идрак», в составе 49 учеников, приняли участие в Международном чемпионате Евразии Robotex Türkiye – Азербайджан. Наши ученики соревновались не только со своими сверстниками, но даже со студентами университета как единственная школьная команда и победили в соревнованиях. Победителями конкурса стали 11 наших команд-участниц. Они прошли квалификацию для участия в Международном Чемпионате Антальи, Турция! Совершенствование нашего вуза и сосредоточенность на процессе подготовки к Международной олимпиаде и соревнованиям привели к успешным выступлениям учащихся.
Отметим, что фестиваль Robotex Türkiye — крупнейший фестиваль робототехники, который объединяет тысячи инженеров, менеджеров, студентов и учеников, чтобы учиться у лидеров технологической отрасли, открывать новые стартапы, производить роботов и открывать для себя новейшие технологии.
Желаем успехов каждой команде, которая примет участие в Международном чемпионате Турции в Анталье, и надеемся на новые победы!