Ümumi orta və tam təhsil
Liseyimizdə orta təhsil milli və beynəlxalq tədris ənənələri əsasında, həmçinin müasir təlim metodlarını tətbiq etməklə aparılır. Orta təhsilin məqsədi şagirdlərdə kommunikativ bacarıqların, şifahi və yazılı nitq vərdişlərinin formalaşdırılmasını, idraki fəallığın gücləndirilməsini təmin etməkdir. Bundan başqa orta təhsil pilləsində şagirdlər Azərbaycanın və digər ölkələrin tarixi, mədəniyyəti, incəsənəti, təbiəti, sosial-iqtisadi imkanları və inkişafı, ayrı – ayrı ölkələrin bəşəri sivilizasiyasının yaranmasındakı rolu haqqında məlumatlara malik olmaq imkanı qazanırlar.
Belə ki, bütün əsas fənlər üzrə mükəmməl şəkildə tərtib edilmiş və gücləndirilmiş tədris proqramları əsasında dərslər keçirilir. İl ərzində bir neçə dəfə diaqnostik (ilin əvvəlində), formativ və summativ yoxlamalar keçirilir. Yoxlamalar beynəlxalq və milli qiymətləndirmə meyarlarına əsasən aparılır. Orta təhsildən tam orta təhsilə keçid mərhələsi olan 9–cu sinif şagirdlərinin buraxılış imtahanlarında uğur qazanması üçün  ana dili, riyaziyyat və ingilis dilindən əlavə məşğələlər keçirilir.
Tam orta təhsildə məqsəd isə ali məktəbə hazırlığın yüksək səviyyəsində keçirilməsidir. Təmayül fənləri üzrə tərtib edilmiş tədris planı əsasında təşkil edilən bu yanaşma şagirdlərə peşə seçimində vacib olan fənlərin daha dərindən öyrənilməsi üçün əlverişli imkan yaradır.

General secondary and complete education
Secondary education in our high school is conducted on the basis of national and international teaching traditions, as well as applying modern teaching methods. The purpose of secondary education is to ensure the formation of students' communicative skills, oral and written speech habits, and strengthening of cognitive activity. In addition, at the secondary education level, students have the opportunity to have information about the history, culture, art, nature, socio-economic opportunities and development of Azerbaijan and other countries, and their role in the creation of human civilization.
Thus, classes are held on the basis of well-designed and reinforced curricula for all major subjects. Diagnostic (at the beginning of the year), formative and summative inspections are held several times a year. Inspections are conducted according to international and national assessment criteria. In order for 9th grade students, who are transitioning from secondary education to full secondary education, to succeed in the final exams, additional classes are held in mother tongue, mathematics and English.
The goal of full secondary education is to prepare for higher education at a high level. This approach, which is organized on the basis of the curriculum drawn up for subjects of interest, provides students with a favorable opportunity for a more in-depth study of the subjects that are important in choosing a profession.