MUSTAFA ÇƏMƏNLİ İLƏ GÖRÜŞ
Liseyimizdə yazıçı-publisist, Əməkdar mədəniyyət işçisi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Mustafa Çəmənli ilə 7-ci və 8-ci sinif şagirdlərinin iştirakı ilə görüş keçirildi.
Tədbir zamanı şagirdlər müəllifin əsəri əsasında hazırladıqları səhnəni nümayiş etdirdilər və onun yaradıcılığı ilə bağlı suallar ünvanladılar.
Görüş şagirdlərimizin ədəbiyyata marağının artırılması, yaradıcı düşüncələrinin inkişafı və mütaliə vərdişlərinin gücləndirilməsi baxımından dəyərli oldu.
Sonda Mustafa Çəmənliyə lisey adından təşəkkürnamə təqdim olundu.

ВСТРЕЧА С МУСТАФОЙ ЧАМАНЛИ
В нашей средней школе состоялась встреча с Мустафой Чаманлы, писателем-публицистом, заслуженным деятелем культуры, членом Союза писателей Азербайджана, при участии учащихся 7 и 8 классов.
В ходе мероприятия студенты продемонстрировали подготовленную ими сценку по произведению автора и задали вопросы о его творчестве.
Встреча была ценна с точки зрения повышения интереса наших студентов к литературе, развития их творческого мышления и укрепления привычек к чтению.
В завершении Мустафе Чаманлы было вручено благодарственное письмо от имени средней школы.