MUSTAFA ÇƏMƏNLİ İLƏ GÖRÜŞ
Liseyimizdə yazıçı-publisist, Əməkdar mədəniyyət işçisi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Mustafa Çəmənli ilə 7-ci və 8-ci sinif şagirdlərinin iştirakı ilə görüş keçirildi.
Tədbir zamanı şagirdlər müəllifin əsəri əsasında hazırladıqları səhnəni nümayiş etdirdilər və onun yaradıcılığı ilə bağlı suallar ünvanladılar.
Görüş şagirdlərimizin ədəbiyyata marağının artırılması, yaradıcı düşüncələrinin inkişafı və mütaliə vərdişlərinin gücləndirilməsi baxımından dəyərli oldu.
Sonda Mustafa Çəmənliyə lisey adından təşəkkürnamə təqdim olundu.

MEETING WITH MUSTAFA CHAMANLI
A meeting was held in our high school with Mustafa Çamanli, writer-publicist, Honored cultural worker, member of Azerbaijan Writers' Union, with the participation of 7th and 8th grade students.
During the event, students demonstrated the scene they prepared based on the author's work and asked questions about his work.
The meeting was valuable in terms of increasing our students' interest in literature, developing their creative thoughts and strengthening their reading habits.
At the end, a letter of thanks was presented to Mustafa Chamanli on behalf of the high school.